Szkolenia podologiczne
Co to jest podologia?
Mianem podologii (zamiennie nazywanej także "podiatrią") określa się dziedzinę medycyny, która zajmuje się leczeniem oraz diagnozowaniem wszelkiego rodzaju chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Podologia łączy w sobie elementy wywodzące się z kosmetologii, osteologii, miologii, flebologii, neurologii, dermatologii, ortopedii, diabetologii, angiologii, opatrywania ran, technik zaopatrzenia medycznego oraz chirurgii, dlatego też wykonywanie różnego typu zabiegów wchodzących w zakres tej medycyny wymaga odpowiedniego przygotowania oraz przeszkolenia.
Popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę i tym samym zagwarantować swoim Pacjentom najwyższą jakość usług, jest kurs podologiczny oraz różnego rodzaju szkolenia podologiczne.
Czym zajmuje się podolog?
Choć jak wcześniej zostało to wspomniane podologia zajmuje się przede wszystkim leczeniem stóp, to wbrew pozorom nie jest to profesja związana z medycyną. Podolog nie jest bowiem lekarzem, a raczej kosmetologiem, gdyż zgodnie z oficjalną definicją, zawód ten ściśle powiązany jest właśnie z tą nauką.
Podolog odpowiedzialny jest za leczenie i wyeliminowanie schorzeń związanych ze stopami, takich jak chociażby:
Jak zdobyć uprawnienia wykonywania zawodu podologa?
W związku z brakiem uwarunkowań prawnych nagminną sytuacją jest ta, w której osoby niesłusznie określają się mianem podologa, choć nie ukończyły one specjalistycznych kursów jak np. kurs podologiczny, ani też nie poświęciły choć chwili na zapoznanie się z literaturą przedmiotu.
Dla bezpieczeństwa własnego zdrowia, zdecydowanie lepiej jest rozważyć skorzystanie z pomocy podologów mogących się pochwalić specjalistycznymi kursami oraz szkoleniami, a także certyfikatami, którzy swoje umiejętności szlifowali również podczas zajęć praktycznych. Szkolenia i kursy podologiczne oferują obecnie bardzo rozbudowane programy, dzięki którym można dokładnie usystematyzować posiadaną wiedzę oraz zyskać informacje o najnowszych metodach oraz rozwiązaniach, które warto wprowadzić we własnych gabinetach.
Tak jak w większości przypadków medycznych, również w podologii niezwykle istotną kwestią jest prawidłowa diagnoza oraz zaproponowane metody leczenia, które jeśli są nieumiejętnie dobrane mogą skutkować poważnymi komplikacjami zdrowotnymi nawet dla całego organizmu. Dlatego też przed oddaniem się w ręce specjalisty warto bliżej przyjrzeć się jego portfolio. Do wykonywania zabiegów niezbędne są bowiem odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności w zakresie skutecznego (!) leczenia stóp i paznokci.
Jakie szkolenia są godne uwagi?
Wybór szkolenia należy uzależnić przede wszystkim od naszych indywidualnych zainteresowań - z pewnością każdy początkujący, czy też bardziej doświadczony podolog ma sprecyzowaną wizję oraz oczekiwania, co do przyszłości w zawodzie, dlatego też aby praca była codzienną przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem warto kierować się własną intuicją.
Choć bez wątpienia warto zadbać o odświeżenie swoich wiadomości dotyczących podstaw tej metody leczenia, to obecnie szkolenia z podologii mogą pochwalić się znacznie bardziej rozbudowaną ofertą niżeli jeszcze kilka lat temu.
Przykładowe szkolenia to m.in.:
Podologia kursy: Taping podologiczny
Kurs podologiczny, który bez wątpienia zasługuje na uwagę to taping, czyli zabieg polegający na przyklejeniu na stopę specjalistycznego plastra, którego głównym zadaniem jest korekta ustawienia palców, niwelacja obrzęków nóg, odciążeniu sprawiających ból struktur oraz wspomaganie pracy mięśni. Metoda ta od wielu lat stosowana i ceniona jest m.in. w fizjoterapii oraz rehabilitacji.
Taping podologiczny stosowany jest m.in.:
Tego typu szkolenie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom pragnącym się rozwijać i zaproponować swoim Pacjentom nowoczesne rozwiązania, które cieszą się międzynarodową, dobrą sławą.
Szkolenie podologia: Praca dłutem i skalpelem
Ten kurs podologiczny ma na celu przybliżenie uczestnikom funkcji narzędzi, które znacznie usprawniają pracę w gabinecie podologicznym.
"Praca dłutem i skalpelem" skierowana jest zarówno do początkujących, rozpoczynających swoją przygodę podolgów, jak i do wszystkich tych osób, które posiadają (i prowadzą) już długoletnią praktykę w gabinecie i chciałyby nieco podnieść swoje kwalifikacje, a tym samym zwiększyć skuteczność swojej pracy. Ważne jest, aby tego typu kurs podologiczny podzielony był na część teoretyczną oraz praktyczną, podczas której kursanci będą mogli pod okiem ekspertów szlifować zdobyte umiejętności.
W części teoretycznej szkolenia uczestnicy godnego uwagi szkolenia powinni mieć szansę poznać i utrwalić wiadomości dot. anatomicznej budowy stopy, dowiedzieć się jak prawidłowo przeprowadzić wywiad z pacjentem oraz jakie są przeciwwskazania oraz wskazania do wykorzystania podczas zabiegu dłuta i skalpela. Część praktyczna powinna łączyć w sobie praktykę wraz z teorią - kursantom powinny zostać przekazane niezbędne wiadomości oraz sposoby ułatwiające właściwie różnicowanie zmian hiperkeratotycznych, a także umożliwienie przeprowadzenia zabiegu na Pacjentach z odpowiednio dobranymi zmianami wymagającymi leczenia.
Podologia szkolenia - Brodawki: terapia i rozpoznanie
Zastanawiasz się jak postępować z brodawkami w gabinecie podologii? Wszelkie wątpliwości oraz pytania z pewnością rozwieje specjalistyczny kurs podologiczny.
Warto zainwestować w tego typu szkolenie zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zakażenia brodawczakiem HPV należą do jednych z najczęściej występujących zakażeń u ludzi na całym świecie. Choć niewielkie narośla o szorstkiej powierzchni w kolorze białym, różowym, brązowym bądź cielistym zazwyczaj nie wywołują dyskomfortu ani bólu, to sytuacja diametralnie się zmienia, gdy atakują one podeszwę stopy. Wówczas mogą wystąpić nawet bardzo poważne problemy z chodzeniem, dlatego w trosce o dobro Pacjentów oraz poszerzenie własnych kompetencji, warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności.
Kurs podologiczny "Brodawki: terapia i rozpoznanie" skierowany jest do wszystkich podolgów, którzy chcieliby dowiedzieć się m.in.:
Tego typu kurs to doskonała okazja by poznać najskuteczniejsze terapie krok po kroku, pogłębić dotychczasową wiedzę oraz zyskać pełen komplet najbardziej aktualnych rozwiązań od autorytetów ze świata podologii.
Podolog kurs dotyczący implantów drutowych jednoczęściowych
Implanty drutowe jednoczęściowa to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w ortonyksji. Ta być może obco brzmiąca dla niektórych nazwa, to oczywiście nic innego jak dział podologii zajmujący się korektą paznokci w przypadku ich wrastania bądź wkręcania się.
W ramach tego typu terapii wykorzystywane są zazwyczaj klamry ortynoksyjne, które mają za zadanie sprowadzić nieprawidłowo rosnący paznokieć na "właściwe tory". Ortonyksja ma na celu nie tylko korektę problemu, ale również zapobieganie nawracaniu dolegliwości, dlatego tak ważne jest poznanie skutecznych sposobów leczenia tego typu problemów zdrowotnych.
Kurs podologiczny "Implanty drutowe jednoczęściowe" to jedyna taka szansa, by zdobyć najbardziej aktualne wiadomości i co najważniejsze mieć szansę sprawdzić swoje umiejętności (oraz zyskać nowe) z zakresu ortonyksji, w której obecnie prym wiodą wspomniane wcześniej implanty.
Jeśli chcesz dowiedzieć się:
to ten kurs jest właśnie dla CIEBIE!
Każda inwestycja w poszerzenie własnych umiejętności oraz kompetencji z pewnością zwróci się w przyszłości z nawiązką, dlatego też gorąco zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniach oraz kursach podologicznych!