Wkręcające się paznokcie i metoda Makidume Robo

4344

Problem wkręcających się paznokci na portalu TwojaPodologia.pl był poruszany wielokrotnie, a przedstawiane metody korekcji ukazywały zadowalające efekty końcowe terapii.

Jak dotąd, mało znaną, pozostaje jednak metoda Makidume Robo. Metoda została opracowana w Japonii, we współpracy z Tokyo Denki University i szybko zdobywa uznanie na całym świecie. Miałam ten przywilej, że już 2 lata temu otrzymałam możliwość przetestowania przyrządów w moim gabinecie podologicznym we Wrocławiu (www.podea.pl).

Robo A

wrastajacy-paznokiec-medoda

Robo B

wrastajacy-paznokiec-metoda

Metoda opiera się na naturalnym zjawisku zmiękczania płytki paznokcia pod wpływem ciepłej wody. Odpowiednio przyłożone i kontrolowane siły pozwalają nadać zniekształconej płytce paznokciowej właściwy kształt.

Po wysuszeniu i założeniu na okres ok. 4 miesięcy odpowiedniej klamry korekcyjnej paznokieć zachowuje nadany kształt. Zabieg ugięcia płytki paznokciowej jest zwykle jednorazowy, a efekt terapeutyczny trwały.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • zespół stopy cukrzycowej
  • stany zapalne wałów paznokciowych z wysiękiem ropnym
  • grzybica skóry stóp i paznokci.

Przebieg zabiegu:

  • zmiękczenie naskórka wałów paznokciowych oraz ich oczyszczenie
  • nieznaczne ścieńczenie grubości płytki paznokciowej frezem
  • zamocowanie na płytce paznokciowej przyrządu Makidume – w zleżności od sposobu wrastania dobieramy urządzenie A (obustronne wrastanie) lub B (jednostronne wrastanie)
  • zanurzenie stopy pacjenta w przygotowanej wcześniej ciepłej kąpieli wodnej z solą na ok. 15-20 min
  • ugięcie płytki paznokciowej (można zarówno w wodzie jak i po zalecanym czasie moczenia) – ugięcie wykonujemy z wyczuciem (nie powinno być bolesne dla pacjenta), pozostawiamy paznokieć w maksymalnym ugięciu tolerowanym przez pacjenta
  • osuszenie paznokcia suszarką
  • usunięcie przyrządu
  • aplikacja na paznokciu klamry Fraser`a

Czas trwania zabiegu na jednym paznokciu to ok. 45 min

W przypadku jednoczesnej korekcji dwóch paznokci czas wynosi ok. 1 godziny.

Zdjęcia przedstawiają pacjentkę, u której zadowalający efekt korekcji paznokci rurkowatych osiągnięty został po jednorazowym zabiegu z wykorzystaniem Makidume oraz trzykrotnej, comiesięcznej aktywacji klamry.

Noga prawa

Noga lewa

Pozorna prostota tej metody i pojawienie się na rynku marnej jakości chińskich „kopii” Makidume ROBO stała się polem do działania nieuczciwych sprzedawców (głównie na portalach transakcyjnych), którzy reklamują ją jako nie wymagającą żadnej wiedzy i umiejętności, którą każdy może sobie przeprowadzić w domu i raz na zawsze pozbyć się problemu. Nie wspominają przy tym ani słowem, że nieodłącznym elementem tej metody jest konieczność zastosowania klamry korekcyjnej oraz jej aktywacji co jakiś czas.

Oryginalny japoński przyrząd Makidume Robo jest cennym narzędziem w pracy podologa, zaś wykorzystanie samego zjawiska zmiękczenia płytki paznokciowej przed jej korekcją przydatną wskazówką, której zastosowanie może skrócić całkowity czas terapii.

 

Daria Manderla-Prostak

„PODEA”
Gabinet Specjalistyczny
Podologii i Refleksoterapii
Wrocław
www.podea.pl
tel. 609 152 553

gabinet podologiczny

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj