Rekonstrukcja paznokci

dospecjalistowRekonstrukcja paznokci jest zabiegiem często pojawiającym się w ofercie gabinetów podologicznych. Zabieg taki może mieć charakter czysto estetyczny, aby na przykład w okresie letnim pacjent mógł cieszyć się zadbanymi i ładnymi paznokciami stóp. Zabieg ten, być również pomocny przy ukryciu uszkodzeń płytki paznokciowej na skutek różnych urazów mechanicznych, a także przy grzybicy paznokci (w niektórych przypadkach).

Nawet mocno uszkodzone lub zniszczone paznokcie mogą znów wyglądać pięknie.

W wypadku odklejania się paznokcia od łożyska (onycholiza), usunięcie uszkodzonej części płytki paznokciowej pozwala na dokładne oczyszczenie przestrzeni podpaznokciowej z mas rogowych, utrudniających odrastanie i będących potencjalną pożywką dla drobnoustrojów.

rekonstrukcja paznokci 1

Przy grzybicy, podolog współpracując z lekarzem dermatologiem, usuwa części płytki paznokcia, która objęta jest procesem grzybiczym. Dzięki temu zmniejszamy ilość mikroorganizmów i miejscowo wspomagamy leczenie. W miejsce usuniętej płytki wykonujemy rekonstrukcję paznokcia, aby ochronić delikatną tkankę i umożliwić odrastanie paznokcia właściwego.

Zabiegi takie przeprowadzamy również na paznokciach po ingerencjach chirurgicznych – gdy paznokieć dopiero odrasta, i nie wygląda on estetycznie, lub gdy po zabiegu lub nie rzadko zabiegach, zostaje zdeformowany.

Gdy paznokcie są kruche i łamliwe, dzięki pokryciu płytki odpowiednią masą (żelową lub akrylową), poprawiamy wygląd paznokci, a tym samym komfort pacjenta.

Przykładowa rekonstrukcja paznokcia:

Klientka, lat 31. Paznokieć po usunięciu chirurgicznym, około 3 lat wcześniej, pod kontrolą lekarza dermatologa ze względu na zakażenie bakteriami Pseudomonas. Płytka mocno oddzielona od łożyska. Po usunięciu maksymalnej ilości zmienionej chorobowo płytki wykonano rekonstrukcję masą światłoutwardzalną Gehwol. Proteza paznokcia działa w takim wypadku podobnie do klamry, wymuszając odpowiedni kształt odrastającej płytki. Dzięki temu odrastający paznokieć był przyciskany do łożyska, co zapobiegło dalszemu odklejaniu się płytki od łożyska w części środkowej.

rekonstrukcja paznokci 2 (1)

rekonstrukcja paznokci 2 (2)

Agata Mastalerz
Studio Capri
Gabinet podologiczno – kosmetyczny
Poznań, ul. Czarnkowska 19
tel. 669 089 388
www.studiocapri.pl

gabinet-podologiczny-poznan-caprigabinet podologiczny reklama