SPECJALISTYCZNE ZABIEGI PODOLOGICZNE I PROFILAKTYKA DOMOWA

451

PODOLOGIA JEST INTENSYWNIE ROZWIJAJĄCĄ SIĘ DZIEDZINĄ NAUK MEDYCZNYCH
Z uwagi na rosnący poziom wiedzy oraz świadomości na temat zdrowia stóp, wzrasta zapotrzebowanie na usługi podologiczne. Przekłada się to, na coraz większą popularność gabinetów podologicznych. Pomimo, że w ich ofertach znajdziemy usługę pedicure, zabieg znacząco różni się od tego, który można wykonać praktycznie we wszystkich gabinetach kosmetycznych i salonach urody.

PODOLOG – ZAKRES DZIAŁANIA
Podolog zajmuje się diagnozowaniem i wprowadzaniem terapii profilaktyki stóp, a jego wiedza bazuje na zagadnieniach z zakresu nauk medycznych (dermatologii, podstaw chirurgii, biomechaniki ortopedii czy diabetologii). Zabieg wykonywany przez tego specjalistę będzie miał charakter medyczny i leczniczy, a nie jak w przypadku pedicure kosmetycznego – upiększający.
Zabiegi podologiczne mają dużo bardziej zróżnicowany charakter od zabiegów kosmetycznych i wymagają bardziej wnikliwego i szczegółowego wywiadu przed ich przeprowadzeniem.

JAKIE ZABIEGI WYKONUJE SIĘ W GABINECIE PODOLOGICZNYM?
W zależności od indywidualnego przypadku, w gabinecie podologicznym wykonywane są specjalistyczne zabiegi, takie jak:

  • USUWANIE I OPRACOWANIE HIPERKERATOZ (W TYM ODCISKÓW, MODZELI, PĘKAJĄCYCH PIĘT I ROGOWACENIA PODPAZNOKCIOWEGO) ZA POMOCĄ SKALPELA, DŁUTA ORAZ ODPOWIEDNICH FREZÓW. Pomocne przy usuwaniu hiperkeratoz mogą okazać się preparaty zmiękczające z mocznikiem marki PHARM FOOT np. LIQUID SCALPEL – spray do etapowego zmiękczania zrogowacenia posługiwaniu się skalpelem lub dłutem.

  • ZASTOSOWANIE ODPOWIEDNICH TERAPII ODCIĄŻENIOWYCH PO OPRACOWANIU ZMIAN SKÓRNYCH. Pod opatrunki okluzyjne lub odciążające doskonale sprawdzi się maść z oliwa ozonowaną CRACKED HEEL PROTECTOR, która ma za zadanie przyspieszyć regenerację naskórka po zabiegu.

  • OCZYSZCZANIE I TERAPIE PAZNOKCI ZMIENIONYCH CHOROBOWO (GRZYBICA). Przy oczyszczaniu płytki paznokciowej pomocny będzie POINT SOFTENER – punktowy fluid z mocznikiem 30% dający dodatkowo ochronę przeciwmikrobową, a także SILVER BOOSTER – tynktura przeciwgrzybicza, której działanie regeneracyjne i przeciwgrzybicze polecane jest po zabiegu oczyszczania oraz do profilaktyki domowej.

  • TERAPIE ORAZ REKONSTRUKCJA PAZNOKCI USZKODZONYCH MECHANICZNIE. Do regeneracji uszkodzonej płytki i łożyska poleca się produkty z zawartością colostrum, kolagenu i olejku z drzewa herbacianego np. OnyPLASMA – preparat z colostrum na onycholizę lub COLLAGEN POWER – serum kolagenowe


  • PIELĘGNACJA STOPY CUKRZYCOWEJ. Należy pamiętać o odpowiednio dobranej, delikatnej, właściwej dla diabetyków pielęgnacji codziennej, o stosowaniu lekkich kremów np. z dodatkiem colostrum (NUTRI ReGENERATOR)


  • TERAPIE LECZENIA BRODAWEK – ZWYKLE POPRZEZ ELEKTROKOAGULACJĘ, WYMRAŻANIE, KWASY. Po terapii usuwania brodawek, można stosować produkty z mocznikiem, aby przyspieszyć łuszczenie się martwego naskórka w miejscu po zabiegowym, np. krem z mocznikiem DERMO reSOFTENER marki PHARM FOOT

  • TERAPIĘ I KOREKTĘ WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI – ZA POMOCĄ ODPOWIEDNICH KLAMER. Jeśli chcemy zmniejszyć dyskomfort związany z uciskiem wrastającego paznokcia na boczny wał paznokciowy, można zastosować preparat zmiękczający i zabezpieczający przed bakteriami np. POINT SOFTENER – punktowy fluid na wrastające paznokcie (należy stosować pod kontrolą i ściśle wg. wskazówek Podologa).

  • DIAGNOSTYKA I TERAPIE SCHORZEŃ STÓP GRUP ZAWODOWYCH (PRACOWNICY FIZYCZNI, SPORTOWCY – NP. PIŁKARZE). Odpowiednia pielęgnacja stóp narażonych na otarcia i przeciążenia oraz narażonych na działanie bakterii i grzybów, to bardzo istotny element terapii schorzeń zawodowych związanych ze stopami. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku produkty z oliwa ozonowaną np. Spray ochronny OZONE GUARD czy SILVER ReNOVATOR – maska regenerująco-kojąca z mikrosrebrem.
  • BADANIE STÓP W CELU WSTĘPNEJ DIAGNOSTYKI ORTOPEDYCZNEJ.

Podolog przeprowadza szczegółową analizę oraz wywiad przed każdym zabiegiem, dokumentuje przebieg terapii, a także współpracuje z chirurgiem, ortopedą i fizjoterapeutą.

Często zabiegi podologiczne są terapiamii profilatycznymi, aby utrzymać stopy w dobrej kondycji oraz przeciwdziałać pogłębianiu się danego problemu.

Pamiętaj: „Twoje nogi nie odpoczywają, one niosą Cię przez świat cały czas, dzień za dniem, rok po roku”, dlatego zadbaj o nie z odpowiednimi produktami marki PHARM FOOT.Krystyna Gawor
Podolog – Expert PHARM FOOT

  • Podolog i Ekspert marki PHARM FOOT oraz Instruktor marki Victoria Vynn. Praca ze stopami to jej zawodowa pasja. Ukończyła studia podyplomowe oraz wiele kursów z zakresu podologii. Ciągle kształci się i rozwija swoje kompetencje w tym obszarze. Od kilkunastu lat prowadzi gabinet podologiczny w Krakowie.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj