Brak wzrostu paznokcia – osteofit.

10768

Do Gabinetu Podologicznego Sensi w Poznaniu, zgłosiła się 32-letnia pacjentka, z problemem braku wzrostu paznokcia, oraz deformacją opuszka. Z wywiadu podologicznego wynikło, że stan ten trwał kilkanaście lat, a kłopoty rozpoczęły się po dwukrotnej resekcji klinowej płytki paznokciowej. Dotąd stosowana była rekonstrukcja, mająca poprawić estetykę, ale wraz z powiększeniem się deformacji, również ona stała się niemożliwa. Dodatkowo pojawił się dyskomfort i ból w okolicy opuszka.

gabinet-podologiczny-poznan

gabinet podologiczny poznanDiagnoza:

pacjentka wykonała podstawowe badania oraz zdjęcie rtg palca, które wykazało duży przerost paliczka (osteofit), blokujący prawidłowy wzrost płytki paznokciowej, znaczne skrócenie łożyska.

Przeprowadzona terapia:

W tym przypadku nie ma możliwości poprawy stanu paznokcia i palca poprzez zastosowanie klamry ortonyksyjnej czy używania specjalnego serum, maści itp. Jedyną słuszną drogą było wykonanie zabiegu chirurgicznego, polegającego na usunięciu narosłych osteofitów oraz wykonanie plastyki opuszka. Zabieg został przeprowadzony w Gabinecie Sensi (gabinet spełnia wymogi gabinetu medycznego – zabiegowego ) w styczniu 2017 roku. Gojenie przebiegało bez problemów, z zastosowaniem specjalistycznych opatrunków i pod stałą kontrolą lekarską i podologiczną.

Poniżej prezentuję stan z końca lutego 2017 roku. Paznokieć rośnie zdrowy, ma lepszy kolor, jest szerszy. Pacjentka nie odczuwa bólu ani dyskomfortu, który towarzyszył jej od wielu lat.

podolog poznan

Leczenie przeprowadzone w:

Gabinet Podologiczny Sensi Anna Litowińska
ul. Wojskowa 15/2
60-802 Poznań
Telefon: 691 104 404

www.gabinetsensi.com

logo gabinet podologiczny sensi

 

Chcesz zamieścić swój artykuł ?

ZADZWOŃ !!!

tel. 605 780 801

lub pisz na adres:

kontakt@twojapodologia.pl