Usuwanie kurzajek

13601

Diagnoza – kurzajka

Kobieta lat 20. Ogólny stan zdrowia dobry, bardzo wysportowana. Pierwsza pojedyncza zmiana zauważona została około trzech lat temu. Z wywiadu zebranego przed zabiegiem wynika, że zmiany były wcześniej „leczone” ogólnodostępnym preparatem na odciski. Efekt był odwrotny do oczekiwanego tzn. „z jednego odcisku zrobiły się trzy” – to słowa samej pacjentki.

Po dokładnych oględzinach stóp została postawiona jednoznaczna diagnoza – na stopach pacjentki są brodawki wirusowe (kurzajki), a nie odciski. Jak widać na jednym ze zdjęć, oprócz trzech dużych kurzajek, w okolicy głowy piątej kości śródstopia, jest jeszcze jedna, mniejsza brodawka, w okolicy głowy czwartej kości.

Usuwanie kurzajek – postępowanie w gabinecie podczas pierwszej wizyty.

Kurzajki zostały delikatnie opracowane za pomocą różnych typów specjalistycznych dłutek oraz wygładzone frezami. Po wcześniejszym dokładnym zabezpieczeniu skóry zdrowej, na brodawki został zaaplikowany preparat przyżegający. Następnie całość została zabezpieczona opatrunkiem. Pacjentka została poinformowana i zobowiązana do codziennego smarowania w domu, zmiany koncentratem propolisowym. Kolejna wizyta została ustalona za 5 dni.

usuwanie kurzajek na stopieWizyta druga.

Na następnej wizycie okazało się, że brodawki są prawie tak samo duże. Cała procedura z pierwszej wizyty została powtórzona. Kolejna wizyta ustalona została dopiero za 30 dni (z przyczyn niezależnych od gabinetu).

Wizyta trzecia.

kurzajki na stopachNa trzeciej wizycie uzyskano wreszcie oczekiwany efekt! Brodawki wirusowe znacząco zmniejszyły się. Kobieta sumiennie przez cały miesiąc, dwa razy dziennie aplikowała koncentrat propolisu. Po usunięciu zrogowaceń, okazało się, że naskórek wygląda już zdrowo, ale ma mocne różowe zabarwienie. Czekamy teraz na pełną regenerację naskórka. W gabinecie zaaplikowano jeszcze kilka kropel środka propolisowego, jak również specjalny balsam o tym samym pochodzeniu. Pacjentka przez kolejny miesiąc ma używać balsamu propolisowego, a następnie wrócić na kontrolę.

Katarzyna Kłosińska
PodoStrefa
GABINET ZDROWEJ STOPY
www.podostrefa.pl

Katarzyna Kłosinska PodoStrefa