Paznokcie rurkowate

13840

Klientka (lat 59) od około 3 lat uskarża się na bolesność pierwszego palca stopy prawej i pierwszego palca stopy lewej. Dolegliwości bólowe i okresowo pojawiające się stany zapalne okolicy palców stóp wynikają z rurkowatego kształtu paznokci. Są to też typowe dolegliwości charakteryzujące także wrastający paznokieć. Mniej więcej co ok. 2-4 tygodnie klientka zgłaszała się do gabinetu podologicznego celem skrócenia paznokci. Przez około 1,5 roku klientka stosowała tamponady, a to z powodu dużych trudności z założeniem i utrzymaniem klamer ortonyksyjnych (głęboko wkręcające się, mocno przyrośnięte do łożyska płytki paznokciowe).

Ostatecznie zdecydowała się na wykonanie zabiegu metodą Arkady na pierwszym palcu stopy prawej. Zastosowano i zalecono 2 razy dziennie Serum kolagenowe Arkady. Klientka rozpoczęła aplikację serum także na pierwszym palcu stopy lewej.

Pierwszy palec stopy prawej

Po dwóch tygodniach od zabiegu klientka nie zgłasza żadnych dolegliwości i jest zadowolona z efektów. W trakcie tej wizyty zostaje wykonany drugi zabieg na pierwszym palcu stopy lewej. Zastosowano i zalecono 2 razy dziennie Serum kolagenowe Arkady.

Pierwszy palec stopy lewej

Iga Misiak-Stodulska
Specjalistyczny Gabinet Kosmetyczno-Podologiczny
I-KOSMETYKA
www.ikosmetyka.eu

ikosmetyka poziom pełna