Paznokcie wkręcające się – klamra Frasera

10130

Paznokcie wkręcające się – opis terapii z wykorzystaniem klamry Frasera

Młoda zdrowa kobieta zgłosiła się do gabinetu podologicznego z powodu dolegliwości w obrębie dużych palców obu stóp. Kilku lat klientka cierpi z powodu dużej bolesności uciskowej palców. W czasie pierwszej wizyty stwierdzono znaczne pogrubienie płytek paznokciowych oraz skłonność do wkręcania się.

wrastające paznokcie

wkręcające sie paznokcie

Dotychczas z powodu dolegliwości klientka głęboko wycinała boki paznokci. Mniej więcej rok temu klientka poddała się chirurgicznemu usuwaniu płytki paznokciowej IpSP (pierwszego palca stopy prawej) – z powodów estetycznych. Niestety nie udało się w ten sposób osiągnąć oczekiwanego efektu.

W czasie pierwszej wizyty w gabinecie podologicznym zdecydowano rozpocząć terapię od tamponady paznokci z fluidem uelastyczniającym pogrubiałe paznokcie.
W czasie wizyty skrócono paznokcie i wygładzono ich powierzchnię – klientka miała wcześniej lakier hybrydowy. Wszystkie niezbędne do pielęgnacji domowej materiały i środki kobieta zakupiła w gabinecie oraz została pouczona w zakresie właściwego postępowania.
Kolejną wizytę zaplanowano za miesiąc – po uzyskaniu odrostu paznokci, umożliwiającego założenie klamer drutowych.

Na następnej wizycie założono klamry drutowe Frasera. Klientka zgłaszała się systematycznie co 4-5 tygodni na zabiegi przełożenia klamer.

klamra-wrastający paznokieć-sieradz

wrastające paznokcie-sieradz

Dzięki regularnym wizytom oraz przestrzeganiu zaleceń możliwe jest uzyskanie efektu zarówno terapeutycznego, jak i estetyczne. Czas trwania terapii klamrami jest uzależniony od struktury (grubość i kształt) płytki paznokciowej, stanu okolicznych tkanek oraz współpracy klienta z podologiem. W opisywanym przypadku należy przyjąć, iż korekta paznokci może zająć około 6 do 8 miesięcy. Należy także pamiętać o konieczności kontynuacji tamponad paznokci jeszcze przez ok. 2 miesiące po zdjęciu ostatniej klamry.

Iga Misiak-Stodulska
Specjalistyczny Gabinet Kosmetyczno-Podologiczny
I-KOSMETYKA
www.ikosmetyka.eu

gabinet podologiczny w sieradzu