Terapia paznokcia rurkowatego klamrą drutową

5707

Terapia paznokcia wkręcającego (rurkowatego) klamrą drutową 3-częściową

gabinet podologiczny poznan

Klientka zgłosiła się do gabinetu podologicznego Capri w Poznaniu, z dolegliwościami bólowymi spowodowanymi deformacją paznokcia palucha prawej nogi. Paznokieć zwinął się rurkowato i ściskał łożysko, dodatkowo był mocno wysklepiony, co powodowało bolesność przy ucisku od góry, po założeniu butów. Pod płytką występowało nadmierne rogowacenie, charakterystyczne przy takich zmianach kształtu płytki paznokcia.

Na pierwszej wizycie paznokieć został skrócony i założono klamrę drutową ortonyksyjną 3-częściową. Paznokieć został delikatnie uniesiony, co od razu poprawiło komfort klientki i zniwelowało dolegliwości bólowe. Przy zastosowaniu klamry tego typu, podczas aplikacji nieznacznie odkształca się paznokieć (nie można tego zrobić zbyt mocno, aby nie spowodować odklejenia płytki paznokcia od łożyska). Klamra ortonyksyjna jest tak skonstruowana, że pracuje podczas jej noszenia i powoduje dalsze „odwijanie” płytki paznokcia. Po dwóch tygodniach klientka zgłosiła się na wizytę kontrolną. Klamra trzymała się prawidłowo i pozostała na paznokciu przez kolejne dwa tygodnie. Klientce zalecono stosowanie fluidu na wrastające paznokcie firmy Podopharm, aby uelastycznić paznokieć i łożysko, co przyspiesza proces rozwijania płytki paznokcia i przywrócenia jej prawidłowego kształtu. Po miesiącu od pierwszej aplikacji, klamra została zdjęta, dopasowana do aktualnego stanu płytki i umieszczona ponownie na paznokciu, dalej od wolnego brzegu. Dzięki temu paznokieć został „złapany” wyżej i proces „rozwijania” mógł być kontynuowany.

Kolejne wizyty umawiane były w czterotygodniowych odstępach i za każdym razem klamra była przekładana lub wymieniana na nową.

Po upływie pięciu miesięcy od pierwszej wizyty osiągnięto satysfakcjonujący stan płytki paznokcia. Została ona „rozwinięta”, łożysko nie było już ściskane przez nieprawidłowo ułożony paznokieć, znacznie poprawił się też jego wygląd. Dla podtrzymania efektu na kolejny miesiąc zaaplikowano klamrę naklejaną Onyclip. Po jej zdjęciu, terapia będzie zakończona. Ze względu na możliwy nawrót problemu, klientka pozostanie pod opieką podologa, a mniej więcej po 9-12 miesiącach, jeśli zostaną zauważone oznaki ponownego zwijania się paznokcia, zostanie ponownie zaaplikowana klamra korekcyjna. W takim wypadku zazwyczaj wystarcza jednorazowe założenie klamry naklejanej typu Onyclip.

Agata Mastalerz
Studio Capri
Gabinet podologiczno – kosmetyczny
Poznań, ul. Czarnkowska 19
tel. 669 089 388
www.studiocapri.pl

gabinet-podologiczny-poznan-capri

 

Chcesz zamieścić swój artykuł ?

ZADZWOŃ !!!

tel. 605 780 801

lub pisz na adres:

kontakt@twojapodologia.pl

gabinet podologiczny reklama