Frezarka Ruck – Podolog Nova 3

6369

Królowa mocy i ciszy.

pol_pl_Frezarka-Ruck-PODOLOG-NOVA-3-br-Najnowsza-generacja-frezarek-z-pochlaniaczem-pylu--9363_4To opis frezarki PodologNova 3 w wielkim skrócie.
Firma Ruck jest pierwszą, która wprowadziła opatentowany system silnika do frezarki, odpowiedzialnego za moc i głośność. To co zawsze było zmorą manicurzystek, pedicurzystek i podologów teraz jest prawdziwą przyjemnością.
Frezarka PODOLOG NOVA 3 zadebiutowała na rynku w 2012 roku i od razu zyskała ogromną rzeszę zwolenników. I nie ma się co dziwić, bo frezarka ta spełnia najwyższe wymogi stawiane w środowisku podologicznym uzyskując niemieckie świadectwo produktu medycznego klasy IIa.

Cechy i właściwości frezarki PodologNova 3:

 • Frezarka jest bardzo cicha, prawie jej nie słychać!
  Dzięki zmianie technologicznej polegającej na całkowitym odejściu od tradycyjnego silnika „szczotkowego” jaki jest stosowany w poprzednich typach frezarek (również we frezarkach innych firm) oraz dla przykładu we wszystkich odkurzaczach domowych itp. i zastosowaniu specjalnej turbiny kaskadowej z podwójnym motorem, ilość decybeli po załączeniu frezarki zmalała do minimum.
 • Mocny i efektywny pochłaniacz pyłu.
  Dzięki wspomnianej wyżej turbinie, która odpowiada za cichą pracę silnika wysysany jest powstały podczas prac związanych z obróbką stóp i paznokci pył z siłą 280 litrów na minutę. Taki wynik jest bardzo trudny do osiągnięcia w innych frezarkach. Przez aktywowanie pochłaniacza frezarki PodologNova 3 można usłyszeć jedynie ssanie powietrza. Głośność powodowana silnikiem uruchamiającym pochłaniacz jest prawie całkowicie wyeliminowana.
 • Lekka i mała rączka frezarki.
  Ergonomiczna budowa, wyłącznik w tylnej części rączki, mocny chwyt szybkozłącza frezów i perfekcyjnie wbudowane kanały odprowadzające pył to ogromne zalety frezarki PodologNova 3.
  Aluminiowa rączka daje się łatwo rozmontować co w razie potrzeby umożliwia jej dezynfekcję oraz sterylizację.
  Rączka nie daje efektu wibracji podczas pracy.
 • Frezarka Podolog Nova 3 posiada funkcję samooczyszczenia rączki.
  Informację o konieczności przeprowadzenia czyszczenia otrzymuje się przy pomocy wyświetlacza na sterowniku. Samooczyszczenie polega na przystawieniu odpowiedniej końcówki do przedniej części rączki i aktywowaniu funkcji pochłaniacza. Tak prosta czynność trwająca zaledwie 59 sekund pozwala utrzymać frezarkę w należytej czystości dbając przy tym o to by frezy zostały mocowane do czystej tulei.
  Jest to również zabezpieczenie przed zapiekaniem się tulei co często prowadzi do przegrzania frezów, tulei i zanieczyszczenia rączki, a konsekwencją tego jest uszkodzenie frezarki.
 • Wąż łączący sterownik z rączką jest giętki i umożliwia pracę frezarką w każdej pozycji.
 • W frezarce znajduje się potrójny filtr wyłapujący nawet najdrobniejszy pył. Wymiana filtra jest bardzo szybka, prosta i intuicyjna. Producent zaleca wymianę filtra po 30 godzinach pracy pochłaniacza w zależności od intensywności pylenia. O konieczności wymiany filtra automatycznie informuje display na sterowniku frezarki.
 • Kompatybilny sterownik.
  Bardzo prosty w obsłudze sterownik, który oprócz funkcji włącz / wyłącz ma możliwość wyboru kierunku obrotów frezu w prawo lub w lewo.
  Na wyświetlaczu widoczne są wszystkie informacje: szybkość obrotów, skala, wymiana filtra lub informacje o zbliżającym się przeglądzie (serwisie na życzenie użytkownika) frezarki.
  Można również zaprogramować trzy wybrane przez siebie funkcje np. ilość obrotów, moć ssania i kierunek obrotów.
  Sterownik ma pokrętło magnetyczne umożliwiające swobodne ustawianie obrotów. Pokrętło można odłączyć np. do czyszczenia obudowy i bezproblemowo dołączyć do obudowy.
 • Bezpośrednio podczas frezowania można zmieniać kierunek obrotów. W innych frezarkach jest to niemożliwe. Poprzez delikatne naciśnięcie symbolu kierunku obrotów frezarka PodologNova3 automatycznie przechodzi w nadane jej obroty.
 • Oczywiście możliwa jest praca zarówno z pochłaniaczem jak i bez pochłaniacza pyłu.
 • Wymiana frezu polega jedynie na wciśnięciu frezu do tulei bez potrzeby zakręcania lub klinowania. Ta funkcja pozwala zaoszczędzić czas pracy.
 • Instrukcja obsługi frezarki dołączona jest również w języku polskim !!!

Dane techniczne:

 • pol_pl_Frezarka-Ruck-PODOLOG-NOVA-3-br-Najnowsza-generacja-frezarek-z-pochlaniaczem-pylu--9363_1Wymiary sterownika to szer. 251mm x gł. 228mm x wys. 105mm
 • Długość rączki: 127 mm
 • Waga rączki: 120g
 • Waga całkowita frezarki: 2700g
 • Ilość obrotów: od 5 000 do 40 000
 • Wydajność pochłaniacza: 280 litrów na minutę
 • Głośność pracy z pochłaniaczem min: 55 db / max 61 db
 • Moc frezarki PodologNova 3 z maksymalnym obciążeniem to 80 Watt (inne frezarki pobierają moc przeciętnie 350Watt a niektóre nawet 500 Watt).
 • Gwarancja: 2 lata

Praca frezarką PodologNova 3 jest nie tylko przyjemna – jest odkryciem nowych możliwości technologicznych i będzie niesamowitą przygodą w Twoim gabinecie.
Jeżeli pracowałaś inną frezarką to rozpoczynając pierwszą pracę z PodologNova 3 natychmiast poczujesz różnicę, która stworzy dla Ciebie pozytywny klimat w pracy z tą frezarką.
Jeżeli Podolog Nova 3 będzie pierwszą frezarką w Twoich rękach, to od początku z satysfakcją będziesz przekonana, że frezarka posłuży Ci przez długi czas.

Życzymy dużo przyjemności w pracy z tą frezarką.

A serwis? Serwis też zapewniamy.

Przeczytaj jeszcze dodatkowe informacje.
Do tej pory tylko firma Ruck ma opatentowaną technologię na cichy i oszczędny motor bezszczotkowy. Żadna inna firma tego rozwiązania nie posiada, mimo iż w Polsce niektóre sklepy deklarują to w opisach wprowadzając klienta w błąd.
Ze względu na to, że klient praktycznie nie widzi motora i nie potrafi sam ocenić jaki dana frezarka ma zastosowany silnik, to najlepszym sposobem jest poproszenie sprzedawcy o przesłanie lub wstawienie do opisu dodatkowego zdjęcia obrazującego zewnętrzny wygląd silnika. Jest to bardzo proste do zrobiena. Wystarczy odkręcić kilka śrubek i zdjąć pokrywę sterownika frezarki. Zdjęcie może być zrobione z góry. Silnik bezszczotkkowy nie ma owalnych kształtów. Można to zobaczyć np na dodatkowym zdjęciu frezarki PodologNova3.
Silnik z technologią szczotkową nie tylko jest głośniejszy, ale z czasem również zanieczyszcza pomieszczenie smolistym, mało widocznym pyłem. Pył ten pochodzi właśnie od czarnych elektroszczotek, które zużywając się wydalają zanieczyszczenia. Z silników kaskadowych (bezszczotkowych) wychodzi czyste powietrze.
Poza tym frezarka z silnikiem szczotkowym nie powinna być umieszczana w szafkach lub wnękach, bo przy dłuższej pracy silnik się nadto rozgrzewa.
Silnik o którym mowa odpowiada za uruchomienie czynności ssania pochłaniacza pyłu i znajduje się w sterowniku czyli zwykle tej większej części frezarki.
W rącze każdej frezarki (tzw. pióro) jest jeszcze jeden, całkowicie inny silnik. Ten odpowiada za moc i obroty. Praktycznie w większości frezarek o podwyższonym standardzie stosowane są tam ciche silniki. Technologicznie chociaż podobne do siebie, to różnią się jednak jakością i wytrzymałością.

pol_pl_Frezarka-Ruck-PODOLOG-NOVA-3-br-Najnowsza-generacja-frezarek-z-pochlaniaczem-pylu--9363_5Wdrożenie nowej, lepszej technologii wiąże się też z kosztami. Dlatego frezarka PodologNova3 nie należy do najtańszych, chociaż zbytnio nie odbiega od swojej konkurencji.
W naszej ocenie producent frezarki PodologNova3 – firma Ruck ze względu na znakomitą jakość i wysoki standart tej frezarki miała pełne prawo do zastosowania takich cen.
Decyzja co do wyboru i zakupu frezarki zawsze jednak należy do klienta.

skleppodologicznySprzedawca:
Sklep.podologiczny.pl
Al. Jana Pawła II 25
44-240 Żory
Tel: 032 435 18 17
Fax: 032 435 18 17
E-mail: sklep@podologiczny.pl
www.sklep.podologiczny.pl