Kompletny system do oceny stóp, chodu, równowagi i postawy ciała

7475

W skład zestawu wchodzą:

  • Podoscan 2D FootCad
  • Platforma sił reakcji podłoża – FreeMed Base + pasywne planty
  • Videografia 2D

Urządzenia te są kompatybilne z oprogramowaniem EasyCAD do projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych. Oprogramowanie EasyCAD pozwala na import wyników badań ww. urządzeń, nałożenie ich na siebie i na ich bazie zaprojektowanie i wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Zestaw nagrodzony 2 złotymi medalami na Targach REHABILITACJA w Łodzi oraz REHMED-PLUS w Kielcach.

ZESTAW składa się z:

Platformy FreeMED + pasywne planty

diagnostyka stóp - podologiaUrządzenie mierzy rozkład sił nacisku na podłoże, czyli którą częścią stopy badany mocniej naciska podczas stania, chodu, a nawet biegu. Otrzymujemy w ten sposób szereg informacji o biomechanice naszych stóp. Urządzenie pozwala również na analizę równowagi – badania posturograficzne.

Badanie pedobarograficzne (Kod ICD – 9: 99.9951) oraz badanie posturograficzne (posturografia) (Kod ICD – 9: 20.391) jest kontraktowane przez NFZ !!!

Baropodometria (pedobarografia, podobarografia to różne nazwy stosowane przez różnych producentów/sprzedawców) – to nic innego jak nauka zajmująca się analizą rozkładu sił nacisku stóp na podłoże, a urządzenia, które mierzą rozkład sił nacisku stóp na podłoże, to platformy sił reakcji podłoża (force platforms), które często są mylnie (nienaukowo) nazywane podobarografami.

Podoscan 2D Foot CAD

podoskop - podologiaKomputerowy podoskop do oceny podeszwowej strony stóp. Zaawansowane narzędzie do cyfrowej analizy śladów stóp. W tym samym czasie można przeprowadzić automatyczne bądź manualne pomiary kątów i osi, identyfikowanie i oznakowanie bezpośrednio na zdjęciu pacjenta stopy punktów spustowych, które można wysłać do oprogramowania CAD.

Jest to unikalne i zintegrowane narzędzie, dużo dokładniejsze niż podoskopy z kamerką czy nawet z kamerą, laserem punktowym i lustrem. W naszych Podoscanerach uzyskujemy rzeczywisty (w skali 1:1) wynik (a nawet wydruk) stóp co nie jest możliwe przy zastosowaniu podoskopu z kamerą.

 

Videografia 2D

6System do analizy postawy ciała, umożliwia kompletne morfologiczne pomiary asymetrii ciała.

  • Kompletne morfologiczne pomiary asymetrii ciała.
  • Raporty eksportowane do PDF.
  • Importowanie zdjęć bezpośrednio z aparatów cyfrowych
  • Możliwość wykorzysta 4 kamer robiących zdjęcie/film jednocześnie.

Kamera wykonująca zdjęcia (lub film) w jakości Full HD umożliwia szczegółową analizę postawy ciała.

Po wyznaczeniu punktów na ciele pacjenta, program wylicza i analizuje bardzo dużo wartości, np. kąt koślawości / szpotawości kolan i pięt, asymetrię barków, łopatek, miednicy, pochylenie odchylenie nachylenie tułowia, ustawienie głowy, itp.

Analiza postawy jest możliwa zarówno w statycejak i dynamice –oprogramowanie umożliwia analizę Video. Oprogramowanie umożliwia także wczytanie i analizę zdjęć RTG. Można wykonać również dowolne pomiary (zdefiniowane przez użytkownika) jak np. analizę wielkości „garbu żebrowego” (zastępuje skoliometr, inklinometr, goniometr) oraz pomiary zakresu ruchomości.

DLACZEGO Podoscan 2D Foot CAD zamiast zwykłego Podoscanu 2D?

Podoscan 2d FootCAD (Podoskaner) to najdokładniejszy Podoskaner w Polsce ! – dostępny tylko u nas ! (jeżeli jakaś inna firma twierdzi, że „sprzedaje” taniej ten podoskaner, to zwyczajnie kłamie, bo sprzedaje „stary-okrojony” model, tylko Firma KOORDYNACJA ma wyłączne prawo sprzedaży nowego modelu.
Podoscan 2D (zwykły) – to nie jest „pełnoprawny” podoskaner, tylko skaner plantokonturograficzny, gdyż jego elektronika jest oparta o technologię CIS (czyli Contact Image Sensor), wykorzystując sensory kontaktowe co oznacza, że skanowana jest tylko ta część stopy, która bezpośrednio dotyka do szkła podoskanera. W przypadku naszych nowych Podoskanerów FootCAD stosowany jest przetwornik CCD (Charge Coupled Device) co w praktyce oznacza, że bardzo dokładnie skanowana jest zarówno cześć stopy, która przylega do szkła, ale również część, która jest kilka centymetrów ponad – to jest prawdziwy rzetelny pomiar stóp.

DLACZEGO platformy FreeMED?

Większość osób interesujących się zakupem platform nie ma na tyle pogłębionej wiedzy, aby wiedzieć o jakie parametry techniczne powinny zapytać. Wielką wagę ma w tym przypadku kształt czujników. Na rynku Polskim do niedawna najczęstszą platformą było urządzenie o czujnikach okrągłych, nie mierząca ponad 60% pola powierzchni. W naszych platformach zastosowaliśmy czujniki kwadratowe, gdzie zniwelowaliśmy przerwy między czujnikami poniżej 10% pola powierzchni.

Ważna jest także częstotliwość próbkowania w badaniu dynamicznym. Im większa ilość Herz’ów, tym większa dokładność. Nasze platformy osiągają ponad 400Hz w porównaniu do konkurencji, która oferuje do 120Hz.

7

Laboratorium Diagnostyki Zdrowia
„KOORDYNACJA”
ul. Wodna 13/21
26-600 Radom

www.podoskop.pl
www.wkladkiotopedyczne.pl
email: info@koordynacja.com.pl

tel.: 660-404-464 – Sprzedaż
tel.: 666-660-503 – Przychodnia

Komputerowa diagnostyka stóp i indywidualne wkładki ortopedyczne