Seminarium Podologiczne Ruck „ORTONYKSJA – wrastające i wkręcające się paznokcie”

3559

Seminarium Podologiczne Ruck

W związku z dużym zainteresowaniem tematami Seminarium Podlogicznego Ruck organizatorzy uruchomili możliwość zapisu na dodatkowy, II termin w dniu 17.10.2015 r. !!!

Termin: 18.10.2015 r. – lista zamknięta – brak wolnych miejsc

Wraz z Centrum Podologicznym® i Szkoleniowym www.podologic.org w Łodzi, zaplanowaliśmy dla Państwa – drugie SEMINARIUM PODOLOGICZNE RUCK®. W planach dla specjalistów z branży, chcących doskonalić swoje umiejętności oraz podnosić kompetencje zawodowe w zakresie z ortonyksji – wykłady wraz z pokazami. Tego typu seminaria to dla organizatora niewątpliwie szansa na kontynuowanie procesu edukacji w polskiej branży podologicznej.​

Terminy:
17.10.2015 r. – dodatkowy termin
18.10.2015 r. – lista zamknięta

Zapisy: sklep@podologic.org; tel. 784 937 022

Obowiązuje cena zgodnie z terminem zapisu:

  • zapis w terminie do 18.09.15 r. – brutto 65 zł,
  • zapis w terminie do 04.10.15 r. – brutto 100 zł,
  • zapis w terminie do 17.10.15 r. – brutto 125 zł.
  • Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodatkowo: w dniu seminarium wybrane produkty z 5% rabatem, możliwość zakupu dyplomu w cenie brutto 35 zł
Miejsce: ul. Michałowicza 18; Łódź
Godzina: 9:45 – 18:00

Ruck-podologia 950x400

Temat:

„ORTONYKSJA – wrastające i wkręcające się paznokcie”

w programie pokazy i wykłady w następującej tematyce:

10:00 – 11:00 Wrastający i wkręcający się paznokieć – różnicowanie oraz porównanie dostępnych terapii – Magdalena Hafezi-Chojecka dypl. podolog, szkoleniowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.
Umawiając pacjenta na wizytę do gabinetu ciężko stwierdzić czy skarżąc się na ból palca mamy do czynienia z wrastaniem lub też wkręcaniem się płytki paznokciowej. Stan ten jest także często mylony nie tylko przez pacjentów, ale i przez osoby zajmujące się stopami. Jakie są różnice między wrastaniem a wkręcaniem oraz jak dobrać właściwą terapię, biorąc pod uwagę ich charakterystykę, dowiecie się Państwo podczas wykładu.

11:00 – 11:30 Przegląd narzędzi i dodatków potrzebnych do przeprowadzenia terapii klamrami Rosa Frasera, Gold Stadt Spange oraz Orto GRIP – Izabela Skrabińska spec. ds. podologii, trener-szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem.
Jakie rodzaje narzędzi są nam potrzebne do zróżnicowanych technik korekty płytki paznokciowej? Czy dany sprzęt można wykorzystać w różnych rodzajach terapii? Przegląd opatrunków, preparatów oraz dodatkowego sprzętu ułatwiającego wykonywanie zabiegów na paznokciach wkręcających i wrastających się.

12:30 – 13:15 Pokaz wraz z wykładem: przygotowanie płytki paznokciowej do terapii klamrą ortonyksyjną Fraser’a – Izabela Skrabińska spec. ds. podologii, trener-szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem.
Na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy do gabinetu trafia pacjent z bólem palca. Jak odpowiednio dobrać frezy, aby przygotować płytkę paznokciową przed aplikacją klamry korygującej. Jakimi prędkościami powinniśmy pracować. Kiedy można, a kiedy nie powinno się podcinać płytki paznokciowej i na jakiej podstawie dobieramy cęgi. Rodzaje opatrunków przydatnych podczas terapii. Tego wszystkiego dowiecie się Państwo na naszym wykładzie.

13:30 – 14:15 Nowość! Pokaz wraz z wykładem: 3-częściowa klamra ORTOGRIP do wrastających i wkręcających paznokci – Aneta Kowalczyk spec. ds. podologii, kosmetolog, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.
Najnowsza 3-częściowa klamra na rynku podologicznym – Orto GRIP. Dzięki wspólnej pracy firmy RUCK oraz twórczyni VHO-Osthold – pani Elviry Osthold, powstała ulepszona forma 3-częściowej klamry do wrastających i wkręcających paznokci. Wykonana z najwyższej jakości stali, w 6 rozmiarach, o nieograniczonych możliwościach stosowania. Teraz każdy specjalista zajmujący się wrastającymi paznokciami może idealnie dopasować klamrę do płytki dzięki możliwości łączenia ze sobą poszczególnych rozmiarów ramion. Umiejętność prawidłowego dopasowania długości ramion i odpowiedniej aktywacji klamry łącznikiem gwarantuje sukces terapii.

15:00 – 15:45 Pokaz wraz z wykładem: GSS – bezpieczny środek terapeutyczny w przypadku wkręcających się paznokci – Katarzyna Zawadzka fizjoterapeuta, spec. ds. podologii, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.
Gold Stadt Spange jest klamrą ortonyksyjną stosowaną w terapii zarówno wrastających jak i wkręcających się paznokci. Cienka, bo nie przekraczająca grubością 0,1 mm, pokryta 24-karatowym złotem pomaga w gojeniu oraz łagodzeniu stanów zapalnych. Dzięki gabarytom bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cienkich paznokci najmłodszych pacjentów. Odpowiednio dopasowana przynosi pożądane efekty również u dorosłych, w przypadku grubych i sztywnych paznokci.

16:00 – 16:45 Pokaz wraz z wykładem: czytanie z palców stóp, podejście do pacjenta z wrastającymi i wkręcającymi paznokciami – Magdalena Hafezi-Chojecka dypl. podolog, szkoleniowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.
Podejmując się terapii powinniśmy podchodzić do pacjenta holistycznie. Usuwając odcisk w wale paznokciowym nie możemy przeliczać w głowie kwot, które zarobimy zakładając klamrę i umawiając na comiesięczne jej przekładanie. Rozważając dogodną formę pomocy, musimy brać pod uwagę również bardzo prozaiczny fakt – czy sam pacjent chce tej zmiany. Dołożenie wszelkich naszych starań z naszej strony, aby terapia przyniosła jak najlepsze efekty może na nic się nie przydać, jeśli nie będzie współpracy i chęci z tej drugiej strony. Podczas wykładu dowiecie się Państwo na jakie szczegóły związane z budową i wyglądem palców pacjenta powinniście zwrócić uwagę, aby wspólnie odnieść sukces.

16:45 – 18:00 Zakończenie: rozdanie dyplomów, indywidualne konsultacje, pokazy, sprzedaż produktowa dla zainteresowanych.

Współorganizator