Technologia vs badanie manualne w podologii i podiatrii – Kostrzębski i Baryń rozwalają system (darmowy webinar)

767

W ramach ,,Stopologicznych Szarad Kostrzębskiego” dnia 05.05.2020 w pokoju webinarowym odbędzie się rozmowa na temat:

👉👉👉Technologia vs badanie manualne w podologii i podiatrii – Kostrzębski i Baryń rozwalają system👈👈👈

Razem z Michałem mamy zamiar dosłownie ROZWALIĆ SYSTEM.

OPIS SPOTKANIA:
Tym razem Piotr zaprasza do rozmowy Michała Barynia – specjalistę biomechaniki kończyny dolnej, właściciela Centrum Biomechaniki Chodu i Rehabilitacji, prelegenta i prowadzącego warsztaty z technik badania pacjenta na największych konferencjach orto-podologicznych i rehabilitacyjnych w Polsce. Michał jest też wykładowcą na Kursach Biomechaniki Kończyny dolnej od 2013 i właścicielem portalu TwojaPodologia.pl

Tematem wiodącym rozmowy będzie:

➡️Koncepcja idealnej wkładki ortopedycznej – czy taka istnieje?
➡️Jakie są typy i rodzaje wkładek ortopedycznych i ich wady oraz zalety?
➡️Wykorzystanie sprzętu diagnostycznego – mat tensometrycznych, podoskopu, podobarografu, podoskanu i innych urządzeń we współczesnej podologii. Czy terapeuta tego wszystkiego potrzebuje?
➡️Czy brak sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych oznacza nieskuteczność diagnostyczną?
➡️Kiedy wkładka ortopedyczna pomaga, a kiedy szkodzi?
➡️Kim jest biomechanik i fizjo-biomechanik?
➡️Rola współpracy interdyscylinarnej w leczeniu pacjentów z problemami chorób, dysfunkcji oraz deformacji stopy
➡️Czy potrzebujemy stworzyć Polski Algorytm Badania Stopy?
➡️Czym zajmuje się i będzie się zajmował Polski Instytut Biomechaniki Stopy?

Piotr i Michał reprezentują dwa światy współczesnej ,,medycyny stopy”. Piotr łączy świat współczesnej wiedzy naukowej i próbuje ją od razu przekładać na praktykę weryfikując i konfrontując ją z wiedzą i praktyką kliniczną. Włącza w swoją koncepcję zdobycze technologii i zarazem czerpie z wielu różnych dziedzin medycyny wiedzę nie negując również i paramedycznych nauk. Michał jako biomechanik doskonale rozumie zasady biomechaniki, mechaniki i współpracuje z podologami, fizjoterapeutami i lekarzami stosując przy tym najnowsze zdobycze technologii medycznej, nauczając różnych specjalistów. Jednocześnie podobnie jak Piotr poszerza swoja praktyczną i teoretyczną wiedzę czerpiąc z najnowszych doniesień i badań naukowych. Obydwaj są czynnymi wykładowcami, praktykami i współpracują z potężną grupą podologów. Mimo, że panowie się osobiście nie znają wiele razy ze sobą rozmawiali i okazuje się, że odnaleźli wspólny język i reprezentują dwie szkoły, które mają wspólny mianownik.

Jakie to szkoły, skąd czerpali wiedzę, gdzie się uczyli, jak do tego doszli, co ich zaskakuje, zadziwia w podiatrii? Dowiecie się na najbliższym webinarze.

REJESTRACJA – <– kliknij Tu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj