Ogólnopolski Program Edukacyjny „Derma Friendly” i cykl darmowych szkoleń

7850

Przyłącz się i zostań Derma Friendly

– rozpoczynamy edycję 2015. W tym roku dołączamy również tematy podologiczne.

Bezpłatne szkolenia są dostępne dla każdego pracownika salonu pielęgnacji urody, który chce przystąpić do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Derma Friendly – W trosce o skórę”. W 16 szkoleniach zorganizowanych od czerwca 2013 roku wzięło udział 565 specjalistów z 309 salonów urody mieszczących się w 119 miejscowościach!

Kolejne spotkania zaplanowane są w następujących miastach:

Bielsko-Biała – maj
Katowice – 29 czerwca 2015 r. !!!!
Siedlce – wrzesień
Warszawa – listopad

ZAPISY przyjmowane są pod adresem: kontakt@dermafriendly.pl

Czym jest Derma Friendly i dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu ?

Program „Derma Friendly – W trosce o skórę” skierowany jest do pracowników salonów pielęgnacji urody m.in.: kosmetyczek i fryzjerów. Udział w jednodniowym szkoleniu to szansa na podniesienie ważnych w branży kwalifikacji. Uczestnicy otrzymują szeroką wiedzę na temat najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych (alergie kontaktowe, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik czy grzybice skóry) oraz dowiadują się, w jaki sposób rozmawiać z klientami, którzy mają widoczne objawy chorobowe na skórze.

Wykłady prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów: dermatologów i psychologów. Proponowana tematyka warsztatów obejmuje następujące obszary:

  • prawdy i mity na temat chorób skóry,
  • właściwa pielęgnacja skóry zmienionej dermatologicznie,
  • aspekt psychologiczny chorób skóry,
  • warsztaty dotyczące komunikacji z klientami.

polskie towarzystwo dermatologiczneO wysoki poziom merytoryczny szkoleń dba Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, które jest partnerem programu.

Salony, których pracownicy wzięli udział w szkoleniu, otrzymują Certyfikat „Derma Friendly – W trosce o skórę” oraz specjalne oznaczenie z logo programu. Każdy uczestnik szkolenia uzyskuje także imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności. Dodatkowo adres salonu zostaje umieszczony na platformie edukacyjnej http://dermafriendly.pl/.

derma friendlyTworzymy mapę miejsc Derma Friendly !

Celem, który przyświeca idei ogólnopolskiego programu „Derma Friendly – W trosce o skórę” jest budowanie społeczeństwa przyjaznego osobom cierpiącym na łuszczycę, walka ze stereotypami dotyczącymi chorób skóry oraz poprawianie dostępu do usług pielęgnacji urody dla osób chorych dermatologicznie. Dlatego w ramach programu podejmowana jest stała współpraca z organizacjami pacjentów reprezentowanymi przez Unię Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę – także partnera programu.

Osoby chore, pomimo tego, że łuszczyca nie jest zaraźliwa, bywają odtrącone i czują się pozostawione same sobie. Niejednokrotnie zdarzało się, że łuszczycy byli źle potraktowani, a wręcz wypraszani z salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Tej niesprawiedliwej dyskryminacji przeciwdziała utworzona sieć miejsc, gdzie osoby chore mogą otrzymać fachową pomoc – wyjaśnia Dagmara Samselska, przewodnicząca Unii.

Wszystkie salony, których pracownicy wzięli udział w szkoleniu, znalazły się na wirtualnej mapie salonów urody przyjaznych osobom chorym dermatologicznie. Jest to jeden z najważniejszych elementów platformy edukacyjnej http://dermafriendly.pl/ będącej kompendium wiedzy na temat schorzeń skóry, zawierającej bazę poradni dermatologicznych i stowarzyszeń pacjentów. To właśnie tutaj za pomocą wyszukiwarki po wpisaniu nazwy miejscowości można odnaleźć szczegółowe dane dotyczące salonu wraz z imieniem
i nazwiskiem osoby przeszkolonej.

Program został doceniony przez branżę kosmetyczną, podologiczną i fryzjerską. Patronat medialny objęły portale internetowe:

  • Kosmetologia.com.pl
  • TwojaPodologia.pl
  • Polska Kosmetyka i Kosmetologia
  • Fryzjerzy.com
  • eKosmetyczki.pl
  • Wyczesany LOOK

Dbamy o komfort uczestników szkolenia i wysoką jakość programu, dlatego liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie należy czekać, bo… warto być Derma Friendly!

Zapisy na wszystkie tegoroczne szkolenia przyjmowane są pod adresem: kontakt@dermafriendly.pl. W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego zgłaszającej się na szkolenie osoby oraz nazwy i adresu salonu, który uczestnik będzie reprezentować podczas szkolenia.

Więcej informacji:

Anna Redel – Koordynator Programu „Derma Friendly – w trosce o skórę” tel. 795 520 923

unia stowarzyszeń chorych na łuszczycę

abbvie