Fotorelacja z Targów Rehabilitacja w Łodzi – wrzesień 2015

3803

W niedzielę 20 września 2015 r. zakończyło się najbardziej oczekiwane wydarzenie w branży rehabilitacyjnej w Polsce. Znane z pokazów produktów światowej klasy i innowacyjnych technologii wyznaczających nowe standardy w rehabilitacji medycznej, fizjoterapii, ortopedii oraz profilaktyce zdrowotnej. Jak co roku towarzyszyły temu wydarzeniu spotkania dedykowane specjalistom z dziedzin rehabilitacji, fizjoterapii oraz opieki zdrowotnej. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na VII Konferencja Naukowo – Szkoleniowa ORTHO-SHOES „DEFORMACJE I DOLEGLIWOŚCI STÓP – DIAGNOSTYKA, PROFILAKTYKA I NOWOCZESNE METODY LECZENIA”.

Ta dwudniowa konferencja jest naszym zdaniem, swoistym światełkiem w tunelu dla polskiej podologii. To tu można było przekonać się o interdyscyplinarności podologii. Tu wreszcie zabrzmiały głośno słowa przedstawicieli różnych zawodów medycznych w „obronie” naszej podologii – może i raczkującej, może jeszcze ułomnej i niedoskonałej, nie popartej literą prawa, ale istniejącej – najważniejsze, że środowisko medyczne zaczyna przychylnie na nas spoglądać.

Jeśli chodzi o same targi i wystawców – z oczywistych względów skupiliśmy się tylko na tych, których działalność dotyczy specjalistycznej pielęgnacji stóp. Pomimo braku (w poniżej zamieszczonych materiałach), należy zwrócić jednak uwagę, że dość liczną grupą wystawców byli producenci i dystrybutorzy obuwia profilaktycznego, korekcyjnego i leczniczego.

Targi Rehabilitacja – ogólnie

podologia targi

podologia targi

 

podologia targi

podologia targi

podologia targi

podologia targi

 

podologia targi

podologia targi

podologia targi

podologia targi

podologia targi

footmedical

Kompleksowe rozwiązania w dziedzinie zapobiegania, łagodzenia, poprawiania oraz korygowania utraconych funkcji ludzkiego układu mięśniowo-szkieletowego i postawy, które można modyfikować i leczyć przy pomocy specjalistycznych produktów. Mając na myśli kompleksowe rozwiązania mówimy tu zarówno o zabezpieczeniu przez FootMedical strony produktowej dostarczanej odbiorcom, jak i niezwykle istotnej strony dydaktycznej w postaci certyfikowanych szkoleń i seminariów prowadzonych przez najlepszych specjalistów z danej dziedziny.

vasyli-targi rehabilitacja-podologia-012

vasyli1-targi rehabilitacja-podologia-013

vasyli2-targi rehabilitacja-podologia-014

vasyli3-targi rehabilitacja-podologia-015

vasyli4-targi rehabilitacja-podologia-016

vasyli5-targi rehabilitacja-podologia-017

koordynacja diagnostyka stóp

Firma KOORDYNACJA to producent oraz dystrybutor aparatury do zastosowań medycznych i rehabilitacyjnych. Firma jest prekursorem innowacyjnej metody produkcji wkładek ortopedycznych frezowanych „CNC Foot Insole”, produkt ten został już kilkakrotnie nagrodzony, ostatnio przez Polskie Towarzystwo Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu podczas przedmiotowych Targów. Ponadto firma oferuje: systemy do komputerowego badania wad postawy, platformy sił reakcji podłoża do analizy rozkładu sił nacisku stóp na podłoże, podoscany, podoskopy do badania stóp, bieżnie baropodometryczne do reedukacji i analizy chodu oraz równowagi, maszyny do produkcji indywidualnych wkładek ortopedycznych, posturografy do badania równowagi, sling Feedback Therapy – nowy wymiar terapii w podwieszeniu, Leg Force Feedback – analiza i trening siły kończyn dolnych, platformy balansowe do treningu i badania równowagi. Firma prowadzi również badania w zakresie wad postawy i stóp, równowagi, koordynacji wzrokowo ruchowej.

podologia diagnostyka stóp

podologia diagnostyka stóp

podologia diagnostyka stóp

podologia diagnostyka stóp

podologia diagnostyka stóp

podologia diagnostyka stóp

podologia diagnostyka stóp

koordynacja diagnostyka podologia

koordynacja-diagnostyka-wyróżnienie

podologia diagnostyka stóp

propedis_logo_2

Specjalistyczne zaopatrzenie nowej generacji dla gabinetów podologii ortopedycznej i kosmetycznej, pracowni ortopedycznych specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu stóp.

Firma oferuje: urządzenia do diagnostyki/ analizy stóp: analiza statyczna podstawy i dynamiczna chodu, urządzenia do komputerowego badania stóp, urządzenia i materiały do wykonywania indywidualnych wkładek ortopedycznych, wyposażenie gabinetów podologicznych, szkolenia w zakresie zastosowania odpowiednich materiałów i wykonywania indnywidualnych wkładek ortopedycznych.

propedis-targi rehabilitacja-podologia-056

propedis4-targi rehabilitacja-podologia-066

propedis1-targi rehabilitacja-podologia-058

propedis7-targi rehabilitacja-podologia-070

propedis8-targi rehabilitacja-podologia-071

propedis6-targi rehabilitacja-podologia-068

propedis5-targi rehabilitacja-podologia-067

propedis3-targi rehabilitacja-podologia-063

propedis2-targi rehabilitacja-podologia-059

propedis9-targi rehabilitacja-podologia-072

medava podologia

Medava jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu służącego do wyposażenia gabinetów medycznych i podologicznych. Koncentrujemy się na starannie wybranym asortymencie produktów, dostarczając naszym Klientom urządzenia najwyższej jakości.

Wyposażenie gabinetów podologicznych

Szczególne miejsce w naszym asortymencie zajmują produkty do gabinetów podologiczych. Podologia to nowa, dopiero rozwijająca się gałąź opieki medycznej w naszym kraju, która niewątpliwie ma przed sobą dużą przyszłość. W naszej ofercie znajduje się wysokiej klasy sprzęt służący zarówno do diagnostyki jak i wykonywania zabiegów podologicznych.

Sprzęt do wkładek termoformowalnych

Dla fizjoterapeutów i ortopedów mamy bardzo ciekawą propozycję urządzeń do wykonywania indywidualnych wkładek ortopedycznych metodą termoformowania.

medava1-targi rehabilitacja-podologia-031

medava2-targi rehabilitacja-podologia-032

medava4-targi rehabilitacja-podologia-034

medava5-targi rehabilitacja-podologia-035

medava6-targi rehabilitacja-podologia-036

medava7-targi rehabilitacja-podologia-037

medava8-targi rehabilitacja-podologia-038

medava9-targi rehabilitacja-podologia-039

medava10-targi rehabilitacja-podologia-040

medava11-targi rehabilitacja-podologia-041

corbby wkładki do butów

To wkładki do butów oferowane przez firmę „IRR” sp. z o.o. której główną działalnością jest produkcja oraz sprzedaż wyrobów okołoobuwniczych. Firma ta oferuje m.in. szereg produktów Corrby tj. wkładki profilaktyczne, półwkładki, osłony i korektory w leczeniu takich dolegliwości między innymi jak: stopy wrażliwe, bóle śródstopia, bóle pięty, bóle łydek, kolan i bioder, przy płaskostopiu podłużnym i poprzecznym, szpotowatość lub koślawość kolan, paluch koślawy – halluksy, palce młotkowate, ostroga piętowa oraz odciski i modzele.

corrby4-targi rehabilitacja-podologia-053

corrby1-targi rehabilitacja-podologia-050

corrby2-targi rehabilitacja-podologia-051

corrby3-targi rehabilitacja-podologia-052

corrby-targi rehabilitacja-podologia-049

podologia pl

System partnerski i franczyzowy dla nowo otwieranych gabinetów podologicznych w Polsce. Kompleksowe zaopatrzenie gabinetów podologicznych. Szkolenia podologiczne. PODOLOGIA.PL jest nieodłączną częścią firmy SPONDYLUS.

podologia1-targi rehabilitacja-podologia-043

podologia2-targi rehabilitacja-podologia-044

podologia3-targi rehabilitacja-podologia-045

podologia4-targi rehabilitacja-podologia-046

podologia5-targi rehabilitacja-podologia-047

podologia6-targi rehabilitacja-podologia-048

REA_TAPE - taping podologiczny

REA TAPE – elastyczne taśmy wykorzystywane i polecane w tapingu zarówno w sporcie, rehabilitacji, ortopedii, neurologii, traumatologii, reumatologii, ginekologii, pediatrii jaki i onkologii.
REA TAPE są bardzo lekkie, elastyczne, wodoodporne, przepuszczalne dla powietrza i hipoalergiczne. Skutecznie zapewniają ulgę w bólu, stabilizują i przyspieszają proces leczenia uszkodzonych mięśni lub stawów bez ograniczenia ruchu. REA TAPE to również szkolenia w zakresie tapingu.

reatape1-targi rehabilitacja-podologia-020

reatape2-targi rehabilitacja-podologia-021

reatape3-targi rehabilitacja-podologia-022

reatape4-targi rehabilitacja-podologia-023

reatape-targi rehabilitacja-podologia-019

podiatech sidas medical

podiateh1-targi rehabilitacja-podologia-025

podiateh2-targi rehabilitacja-podologia-026

podiateh3-targi rehabilitacja-podologia-027

podiateh4-targi rehabilitacja-podologia-028

podiateh5-targi rehabilitacja-podologia-029

podiateh-targi rehabilitacja-podologia-024

Dziękujemy 🙂

baner twojapodologia.pl (6)