Edukacyjne Seminarium Podologiczne – 21 lutego 2016 r. Warszawa

4635

Serdecznie zapraszamy do udziału w Edukacyjnym Seminarium Podologicznym, które odbędzie się 21 lutego 2016 r. w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Plaza (budynek Millenium Plaza), Al. Jerozolimskie 123 A.

Seminarium organizowane jest przez firmę i portal kosmetyczny Ambasada Kosmetyczna we współpracy z Centrum Podologicznym® Łódź, Rzeszów, Tarnów, Nowy Targ.

gabinet podologicznypodologia

Celem seminarium jest omówienie szeroko rozumianych zagadnień z zakresu podologii, prawidłowego wykonania wybranych zabiegów podologicznych, umiejętności dopasowania odpowiednich narzędzi i podoceutyków.

Tematyka Edukacyjnego Seminarium Podologicznego:

 • ortonyksja – wrastające i wkręcające się paznokcie,
 • zabieg podologiczny,
 • narzędzia i frezy – charakterystyka i dobór,
 • podoceutyki – charakterystyka, dobór i zwiększenie dochodu przez sprzedaż detaliczną,
 • czytanie z palców stóp – jak możemy wykorzystać tę metodę w pracy z pacjentem.

Seminarium skierowane jest do właścicieli gabinetów podologicznych i kosmetycznych, podologów i kosmetologów oraz do osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę z zakresu podologii.

Edukacyjne Seminarium Podologiczne obejmuje:

 • wykłady,
 • pokazy,
 • konsultacje, prezentacja ofert i sprzedaż na stoiskach.

Do przeprowadzenia pokazów seminaryjnych zostaną wykorzystane produkty firmy RUCK.Ruck-podologia 950x400

Całe spotkanie zakończy się loterią wizytówkową

EDUKACYJNE SEMINARIUM PODOLOGICZNE – 21.02.2016 r. – Warszawa

PROGRAM

9:15 – 10:00 – rejestracja uczestników, powitalna kawa i poczęstunek

10:00-10:05 – otwarcie seminarium

10:05-10:50 – Teoria i praktyka podstawowego zabiegu podologicznego – Piotr Bielawski – spec. ds. podologii

Wydawać się może, że tak prozaiczne czynności jak prawidłowe skrócenie płytki paznokciowej czy usunięcie szorstkiego naskórka stanowią czynności, z którymi poradzi sobie każdy sprawny manualnie użytkownik stóp. Nic bardziej mylnego. Kiedy do głosu dochodzą wrodzone lub nabyte zniekształcenia stóp, konsekwencją niejednokrotnie są zmiany w obrębie paznokci i skóry, m.in. świdrujące odciski, twarde jak skała modzele lub nadające się na obcięcie sekatorem paznokcie, etc. Pomocna okazuje się regularna profilaktyka w postaci podstawowego zabiegu podologicznego.

10:50 – 11:35 Narzędzia i frezy – zastosowanie w gabinecie podologicznym – wykład wraz z pokazem – Aneta Kowalczyk – spec. ds. podologii

Bardzo pomocne i niemal niezbędne w pracy podologa są frezy i narzędzia, bez których nie można przeprowadzić prawidłowo zabiegu na stopach czy paznokciach. Spośród wszystkich dostępnych na rynku frezów można wyróżnić: frezy diamentowe, kamienne, frezy ze stali chirurgicznej, z węglików spiekanych oraz polerki. Występują one w różnych kształtach, rozmiarach i gradacji. Są wśród nich stożki, walce, igły, frezy kulki oraz różyczki. Każdy z nich ma ważne i istotne zastosowanie podczas zabiegu na stopach. Narzędzia firmy RUCK® to pewność dobrze wybranego produktu, który zapewnia bezpieczeństwo pracy z pacjentami. Firma stworzyła bogatą ofertę, w postaci najwyższej jakości frezów i narzędzi, spełniając jednocześnie wymagania podologów. Najważniejsze jednak pytania nurtujące polskich specjalistów pielęgnacji stóp to: jak dobrać frez do zabiegu? Jakie dobrać obroty frezarki do konkretnego frezu? Jak często wymieniać frezy?

11:35– 11:50 – przerwa kawowa

11:50 – 12:35 Wrastający i wkręcający się paznokieć – różnicowanie oraz porównanie dostępnych terapii – Magdalena Hafezi-Chojecka – dypl. podolog, szkoleniowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.

Umawiając pacjenta na wizytę do gabinetu ciężko stwierdzić czy skarżąc się na ból palca mamy do czynienia z wrastaniem lub też wkręcaniem się płytki paznokciowej. Stan ten jest także często mylony nie tylko przez pacjentów, ale i przez osoby zajmujące się stopami. Jakie są różnice między wrastaniem a wkręcaniem oraz jak dobrać właściwą terapię, biorąc pod uwagę ich charakterystykę, dowiecie się Państwo podczas wykładu.

12:35 – 13:15 Pokaz wraz z wykładem: przygotowanie płytki paznokciowej do terapii klamrą ortonyksyjną Fraser’a – Izabela Skrabińska – spec. ds. podologii, trener-szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem.

Na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy do gabinetu trafia pacjent z bólem palca. Jak odpowiednio dobrać frezy, aby przygotować płytkę paznokciową przed aplikacją klamry korygującej. Jakimi prędkościami powinniśmy pracować. Kiedy można, a kiedy nie powinno się podcinać płytki paznokciowej i na jakiej podstawie dobieramy cęgi. Rodzaje opatrunków przydatnych podczas terapii. Tego wszystkiego dowiecie się Państwo na naszym wykładzie.

13:15 – 13:55 Nowość! Pokaz wraz z wykładem: 3-częściowa klamra ORTOGRIP do wrastających i wkręcających paznokci – Aneta Kowalczyk – spec. ds. podologii, kosmetolog, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.

Najnowsza 3-częściowa klamra na rynku podologicznym – Orto GRIP. Dzięki wspólnej pracy firmy RUCK® oraz twórczyni VHO-Osthold – pani Elviry Osthold, powstała ulepszona forma 3- częściowej klamry do wrastających i wkręcających paznokci. Wykonana z najwyższej jakości stali, w 6 rozmiarach, o nieograniczonych możliwościach stosowania. Teraz każdy specjalista zajmujący się wrastającymi paznokciami może idealnie dopasować klamrę do płytki dzięki możliwości łączenia ze sobą poszczególnych rozmiarów ramion. Umiejętność prawidłowego dopasowania długości ramion i odpowiedniej aktywacji klamry łącznikiem gwarantuje sukces terapii.

13:55 – 14:40 – obiad

14:40 – 15:20 Pokaz wraz z wykładem: GSS – bezpieczny środek terapeutyczny w przypadku wkręcających się paznokci – Katarzyna Zawadzka – fizjoterapeuta – spec. ds. podologii, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.

Gold Stadt Spange jest klamrą ortonyksyjną stosowaną w terapii zarówno wrastającychjak i wkręcających się paznokci. Cienka, bo nie przekraczająca grubością 0,1 mm, pokryta 24-karatowym złotem pomaga w gojeniu oraz łagodzeniu stanów zapalnych. Dzięki gabarytom bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cienkich paznokci najmłodszych pacjentów. Odpowiednio dopasowana przynosi pożądane efekty również u dorosłych, w przypadku grubych i sztywnych paznokci.

15:20 – 16:05 Po pierwsze nie szkodzić. Zastosowanie preparatów w gabinecie podologicznym – wykład wraz z pokazem pracy skalpelem – Piotr Bielawski – spec. ds. podologii

Niewłaściwe wykorzystanie urządzeń rotacyjnych – przegrzewanie ściernikiem opracowywanej powierzchni stopy, postrzępiona skóra, bruzdy powstałe na płytce w wyniku frezowania, to jedne z najczęściej popełnianych błędów w trakcie zabiegów podologicznych. Prawidłowa praca frezami, posługiwanie się skalpelem, dłutem to techniki podologiczne wymagające podstaw teoretycznych, ale przede wszystkim odpowiednich umiejętności manualnych. Bazując na najczęściej popełnianych nieprawidłowościach podczas praktyki podologicznej, chcemy wskazać czego należy się wystrzegać i w jaki sposób korygować swoje niedociągnięcia.

16:05 – 16:50 Pokaz wraz z wykładem: czytanie z palców stóp, podejście do pacjenta z wrastającymi i wkręcającymi paznokciami – Magdalena Hafezi-Chojecka – dypl. podolog, szkoleniowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.

Podejmując się terapii powinniśmy podchodzić do pacjenta holistycznie. Usuwając odcisk w wale paznokciowym nie możemy przeliczać w głowie kwot, które zarobimy zakładając klamrę i umawiając na comiesięczne jej przekładanie. Rozważając dogodną formę pomocy, musimy brać pod uwagę również bardzo prozaiczny fakt – czy sam pacjent chce tej zmiany. Dołożenie wszelkich naszych starań z naszej strony, aby terapia przyniosła jak najlepsze efekty może na nic się nie przydać, jeśli nie będzie współpracy i chęci z tej drugiej strony. Podczas wykładu dowiecie się Państwo na jakie szczegóły związane z budową i wyglądem palców pacjenta powinniście zwrócić uwagę, aby wspólnie odnieść sukces.

16:50 – Zakończenie seminarium, loteria z nagrodami, rozdanie dyplomów uczestnictwa

szkolenia podologiczne

CENA UDZIAŁU:

 • do 30 listopada – cena udziału w seminarium 200 zł brutto
 • do 31 grudnia – cena udziału w seminarium 220 zł brutto
 • od 1 stycznia do 21 lutego – cena udziału w seminarium 250 zł brutto

UWAGA! Uczestnicy seminarium zainteresowani reklamą swojego gabinetu na portalu www.ambasadakosmetyczna.pl w dziale USŁUGI KOSMETYCZNE mogą wykupić reklamę w promocyjnej cenie 30 zł.brutto. Reklama dostępna będzie na portalu na stałe, pojawi się również na FB (tutaj) i w newsletterze.

Cena obejmuje:

 • udział we wszystkich wykładach i pokazach
 • przerwy kawowe
 • obiad
 • dyplom uczestnictwa
 • udział w loterii wizytówkowej
 • czasopisma branżowe (Kosmetologia Estetyczna, Dla Spa, Szugarfrik)
 • program kongresu
 • materiały do notowania

ZGŁOSZENIA NA SEMINARIUM :

KLIKNIJ – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZAPISY MAILOWE LUB TELEFONICZNE:

e-mail: biuro@kongreskosmetyczny.pl

tel.: 508-635-474

Dane do przelewu:

AMBASADA KOSMETYCZNA

nr konta: 22 2490 0005 0000 4530 6396 2456

CHCESZ UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT SEMINARIUM? Kliknij: KONGRES KOSMETYCZNY

Zapraszamy:gabinet podologiczny