Kongres pielęgnacji stóp i podologii – Targi Beauty Forum

4055

Targi BEAUTY FORUM 23-24 września 2017 r.

to jedna z większych imprez targowych w Polsce skierowana do branży kosmetyki profesjonalnej. Wieloletnia tradycja i międzynarodowa koncepcja pozwalają na organizację targów na najwyższym poziomie, a Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska w Warszawie zapełnia się firmami i markami zajmującymi się m.in. szeroko pojętą kosmetyką, pielęgnacją stóp, dłoni i paznokci, koncepcjami spa & wellness, podologią oraz urządzeniami.

Dla osób zainteresowanych podologią, poza stoiskami branżowymi polecamy wzięcie udziału w Kongresie Pielęgnacji Stóp i Podologii:

SOBOTA 23.09 | SALA 2 | MIĘDZYNARODOWY KONGRES PIELĘGNACJI STÓP I PODOLOGII

10.30 – 11.45 | S2/01 | FLEBOLOGICZNE ASPEKTY W CODZIENNEJ PRACY SPECJALISTY PIELĘGNACJI STÓP | DR N.MED. DARIUSZ PAKUŁA

Złe obuwie, szczególnie na wysokim obcasie, powoduje zaburzenie statyki stopy i dynamiki chodu, co bardzo rzutuje na przepływ krwi. Na choroby układu żylnego, zwanego przewlekłą niewydolnością żylną cierpi ponad 40% populacji Polski. Początkowo jest to głównie problem estetyczny, ale u części osób przeradza się w poważne problemy zdrowotne. W przypadku postępu choroby żylnej, wdrażane jest leczenie operacyjne (podjęte możliwie przed wystąpieniem powikłań). Współczesne postępy w medycynie pozwoliły na zastąpienie klasycznych operacji tzw. technikami leczenia „mini inwazyjnego”. Pozwalają one na mniejszy uraz operacyjny i szybszy powrót do zdrowia. Leczenie takie może być prowadzone w warunkach ambulatoryjnych bez konieczności leżenia w szpitalu. Całość profilaktyki i leczenia powinna być uzupełniona celowaną farmakoterapią.

Dariusz Pakuła | Adiunkt w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, od 2006r st.asystent Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej WSS im.M.Pirogowa w Łodzi. Obecnie st.asystent Oddziału Klinicznego Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi. Stażysta w Szpitalu St.Michaelle w Paryżu. Absolwent kursów leczenia kompresjoterapeutycznego i obliteracji żylaków kończyn dolnych w ramach Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Autor i współautor prac, publikacji i doniesień zjazdowych poświęconych zagadnieniom flebologii, chirurgii naczyniowej i gastroenterologii. Współautor kursów doskonalących dla lekarzy POZ, specjalistów chirurgii i Kolegium Pielęgniarskiego w zakresie leczenia ran trudno gojących się. Aktywny członek  Polskich Towarzystw: Flebologicznego i Chirurgii Naczyniowej.

12.00 – 13.15 | S2/02 | STOPA CUKRZYCOWA – CODZIENNOŚĆ CZY WYZWANIE DLA PROFESJONALNEGO GABINETU SPECJALISTYCZNEJ PIELĘGNACJI STÓP | DR N.MED. MARCIN MALKA

Ponad 2,5 mln cukrzyków w Polsce. Co siódmy z nich podczas swojego życia rozwinie zespół stopy cukrzycowej (ZSC). Podolog to członek zespołu wielodyscyplinarnego, który obserwuje proces leczenia, a następnie prowadzi aktywną terapię mającą na celu pielęgnację skóry stóp i paznokci tak, aby uniknąć nawrotu ZSC. W swoim wystąpieniu przedstawię Państwu doświadczenia ponad 4 lat pracy w największym w Polsce ośrodku leczenia ran przewlekłych, gdzie podologia jest jedną z wielu, różnych aktywności ściśle ze sobą współpracujących. Pokaże też Państwu kilka przykładów pacjentów zakwalifikowanych wstępnie do amputacji, którym uratowano kończyny i zagojono rany. Mamy w PODOS pewność, że włączając podologów do zespołu zyskaliśmy nową jakość opieki nad pacjentem zgłaszającym się z raną przewlekłą.

Marcin Malka | Chirurg ogólny, angiolog; ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie, pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej w Szpitalu Bielańskim. Poznał tam między innymi zasady postępowania z zakażeniem miejsc operowanych, ranami okołostomijnymi, przetokami. Tam stawiał pierwsze kroki w technice NPWT.  W 2012 roku wraz z przyjaciółmi założył ośrodek PODOS – Klinika leczenia ran. 

15.15 – 16.30 | S2/03 | SPECJALISTYCZNA PIELĘGNACJA STÓP – POTENCJAŁ NISZY RYNKOWEJ | DR DOBROCHNA MRUK-TOMCZAK

Kult piękna i potrzeba dbania o zdrowy i estetyczny wygląd wpływają na wzrost zainteresowania korzystaniem z usług w zakresie kosmetologii. Obserwowany rozwój tego sektora oraz wzrost liczby salonów oferujących tego typu usługi tworzą coraz silniejszą konkurencję. Znalezienie odpowiedniej niszy rynkowej może przynieść firmie wiele korzyści, a specjalizacja oparta o pasję, może okazać się skuteczną metodą prowadzenia biznesu.

dr Dobrosława Mruk-Tomczak | Adiunkt w Katedrze Marketingu Produktu na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  Wieloletnie doświadczenie biznesowe oraz zainteresowania naukowe skupiają się wokół szeroko rozumianego marketingu. W pracy dydaktycznej wykorzystuje własną wiedzę praktyczną, realizując zajęcia ze studentami w obszarze komunikacji marketingowej, promocji, zarządzania i oceny produktu, zarządzania marką m.in. na specjalności Menedżer Produktów Kosmetycznych.

16.45 – 18.00 | S2/04 | ŚCIEŻKA KARIERY SPECJALISTY PIELĘGNACJI STÓP | JOANNA KALBARCZYK

Trening czyni mistrza, a aby zostać mistrzem w swoim zawodzie trzeba poświęcić czas, siebie oraz zadbać o rozwój swoich umiejętności. Zarówno wiedza teoretyczna jak i umiejętności praktyczne mają ogromne znaczenie w daleko idącej ścieżce kariery specjalisty pielęgnacji stóp.  Aby osiągnąć sukces, zyskać grono zadowolonych klientów trzeba postawić na ciągły rozwój, doszkalanie oraz podejść do zawodu specjalisty pielęgnacji stóp holistycznie.

Joanna Kalbarczyk | Mistrzyni Polski w Pierwszych Mistrzostwach w Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp; od 2003 roku prowadzi Gabinet Specjalistycznej Pielęgnacji Dłoni i Stóp w Warszawie.

 

kongres podologiczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj