Paznokcie szponowate – Gabinet Zdrowe Stopy Garbowska – Wrocław

4717

Z początkiem kwietnia, do gabinetu podologicznego Zdrowe Stopy, zgłosiła się młoda kobieta na konsultację w sprawie problemu z paznokciami paluchów obu stóp.

Na konsultację przyszła z zaklejonymi plastrem paluchami oraz w pełnym obuwiu.

Bardzo wstydziła się ujawnić swój problem. Gdy się przemogła naszym oczom ukazały się dwa paznokcie z bardzo dużym przerostem. Podolog od razu zdiagnozował problem – były to paznokcie szponowate (onychogryphosis).

podolog wroclaw

Z wielką chęcią zaoferowałyśmy pomoc naszej klientce, jednak ta zdecydowała się na wizytę w innym terminie. Była bardzo sceptycznie nastawiona do zabiegu, który mogłybyśmy wykonać. Dwukrotnie przekładała wizytę. Ostatecznie na zabieg zdecydowała się, gdy nadeszły upalne dni. Po raz kolejny przyszła do nas w pełnym obuwiu; bardzo zestresowana.

W trakcie wywiadu podologicznego okazało się, że nasza pacjentka miała kilkukrotnie chirurgicznie zrywane paznokcie. Niestety, za każdym razem odrastały w coraz to gorszym stanie.

Grzybica paznokci została wykluczona, gdyż pacjentka posiadała aktualny wynik badania mikologicznego (sprzed kilku miesięcy). Po zakończeniu wywiadu i dokładnym poinformowaniu pacjentki na czym miałby polegać zabieg, została wyrażona zgoda na jego wykonanie.

Zaczęłyśmy od porządnego oszlifowania płytki paznokcia frezami z węglika spiekanego, obcięcia i oczyszczenia płytki. Nie było to łatwe, gdyż paznokcie (jak widać na zdjęciach) rosły w górę, zawijając się aż na wał około paznokciowy, raniąc go.

podolog wroclaw-pazokiec-szponowaty

Po opracowaniu, przygotowaniu paznokci, przystąpiono do ich zrekonstruowania. Rekonstrukcję paznokci wykonano przy pomocy masy akrylowej.

podolog-wroclaw-rekonstrukcja-pazkokcia

Gotową rekonstrukcję można pomalować lakierem do paznokci lub też nałożyć lakier hybrydowy, jeśli nie ma przeciwwskazań.

podolog-wroclaw-rekonstrukcja-paznokiec-szponowaty

Nasza pacjentka była zachwycona osiągniętym efektem.

Zabieg przeprowadzono w:

Gabinet Zdrowe Stopy Garbowska
ul. Kazimierza Wielkiego 77
Wrocław
tel: 71 793 70 77

www.zdrowe-stopy.com

Wizytówka_przód

Chcesz zamieścić swój artykuł ?

ZADZWOŃ !!!

tel. 605 780 801

lub pisz na adres:

kontakt@twojapodologia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj