Pedicure specjalistyczny w gabinecie podologicznym

9953

modzele-i-odciski-mnogie1Kobieta w wieku 37 lat poprosiła o pedicure specjalistyczny. Na podstawie szczegółowego wywiadu podologicznego ustaliłem, że ma ona duże modzele na przodostopiu i na palcach. Modzele powstały ze względu na rozchodzenie się i opadanie kości śródstopia. Pod modzelami na przodostopiu chowały się małe odciski mnogie, dające mojej pacjentce słaby ból. Skóra twarda szczególnie tam gdzie występują modzele. Na zdjęciu widać też suchość skóry na stopach.

Do pedicure przystąpiłem dezynfekując całe stopy pacjentki. Zabieg rozpocząłem od opracowania paznokci stóp zgodnie ze sztuką podologiczną. Skracanie, wyrównanie, usuwanie naskórka okołopaznokciowego. Używałem do tego frezów Busch i frezarki z pochłaniaczem pyłu. Modzele zostały zmiękczone przy pomocy specjalnego preparatu Peclavus Hornhauterweicher. Po zmiękczeniu modzele delikatnie i bezboleśnie usuwałem skalpelem Swann Morton. Metodę usuwania modzeli skalpelem uważam za najbardziej trafną, gdyż przy odpowiednim chwycie i rozciągnięciu modzela najlepiej widać gdzie i jak zbudowany jest modzel na stopie.

modzele-sucha-skoraMoim czytelnikom od razu tłumaczę i przestrzegam przed wykonywaniem tego rodzaju czynności w warunkach domowych. Technika posługiwania się skalpelem wymaga nie lada umiejętności i ćwiczeń, dlatego radzę skorzystać z usług w gabinecie podologicznym. Popularne czasem przyrządy kosmetyczne i domowe jak Omega z żyletką nie powinna być w ogóle stosowana do tego rodzaju czynności. Omegą można zrobić wiele złego i mieć potem problemy przez dłuższy czas. Warto zastanowić się zanim zdecydujesz się na wybór metody pielęgnacji stóp. Najlepiej umów się w gabinecie podologicznym na bezpłatną konsultację. Większość gabinetów podologicznych oferuje takie usługi – warto z tego skorzystać.

Wracając do zabiegu pedicure w moim gabinecie, po usunięciu modzeli na stopach ujawniły się i były lepiej widoczne odciski tzw. odciski mnogie. Są to zwykle małe i dokuczające odciski występujące w różnych miejscach na stopie. Po odpowiednim przygotowaniu odcisków usunąłem je przy pomocy dłutka podologicznego.

pedicure-leczniczyWidoczne na zdjęciu małe kropki to nic innego jak dziurki powstałe po usunięciu odcisków. Zastosowanie balsamu propolisowego Remmele przez kilkanaście dni będzie skutkowało tym, że małe dziurki zasklepią się i zrównają z pozostałą powierzchnią skóry.

Zarówno usuwanie tych odcisków jaki modzeli jest całkowicie bezbolesne.

Pozostałe części na stopach wygładziłem frezarką z założonym do niej kapturkiem ściernym o odpowiedniej ziarnistości. Na koniec pedicure zastosowałem krem z mocznikiem Peclavus Fusscreme Urea i wykonałem masaż stóp.

Efekt mojej pracy widać na zdjęciach przed i po zabiegu. Mam nadzieję, że moim czytelnikom spodoba się nie tylko to zdjęcie, ale przede wszystkim efekt pedicure specjalistycznego.

Gabinet Podologiczny, Jan Cyrulik
Żory
www.gabinet.podologiczny.pl

jan cyrulik