Wrastający paznokieć – terapia z wykorzystaniem urządzenia Rekonstruktor

6879

Wywiad podologiczny

wrastający paznokiećDo naszego salonu w kwietniu 2015 r. zgłosił się pacjent w wieku 26 lat, który znalazł nas przez stronę internetową. Już przekraczając nasz próg widać było, że ma „bolący problem” z paznokciami u stóp.

Zaprosiłyśmy pacjenta na fotel, przeprowadziłyśmy oględziny i niezbędny wywiad podologiczny.

Wrastający paznokieć

Z wywiadu dowiedziałyśmy się, że pacjent wcześniej zaczerpnął porady lekarza chirurga, który zaproponował ściągnięcie płytki. Nasz pacjent się na to nie zgodził. W związku z tym lekarz polecił moczenie w wodzie z szarym mydłem oraz stosowanie Rivanolu.

wrastający paznokiećW związku z tym, iż wrastaniu na jednym z paluchów towarzyszył duży stan zapalny, postanowiłyśmy rozpocząć leczenie od klamer metalowych VHO Osthöld Perfect.

Paznokieć został obcięty oraz oczyszczony i zdezynfekowany. Założono klamrę metalową ortonyksyjną oraz zaaplikowano tamponady.

Początkowo pacjent na tamponady przychodził do naszego gabinetu codziennie, a z czasem gdy stan zapalny ustępował, zaczął je wykonywać sam w domu.

Po 6 tygodniach

zmieniono klamrę na nową i założono ją jeszcze niżej. Stan zapalny wygasł.

Po trzech miesiącach

rekonstruktor wrastające paznokcieod pierwszej wizyty, zdecydowałyśmy się na zabieg przy użyciu urządzenia Rekonstruktor Zdrowe Stopy. Palec bez stanów zapalnych, paznokieć ładnie odsłonięty, bez nawisów wałów około paznokciowych. Cały zabieg przebiegł bezboleśnie dla pacjenta. Wyszedł z naszego gabinetu uśmiechnięty i w pełni sił. Zaprosiłyśmy go za miesiąc na wizytę kontrolną.

Gdy spotkaliśmy się następnym razem, wszystko było w jak najlepszym porządku. Akryl, którym utwardziłyśmy płytkę, trzymał się świetnie. Nic nie bolało, nic nie uwierało. Postanowiłyśmy widywać się z pacjentem do momentu „zrośnięcia” akrylu. Terapię zakończyliśmy we wrześniu 2015 r.

wrastający paznokieć

Salon Zdrowe Stopy

ul. Kazimierza Wielkiego 77, Wrocław
Tel. 71 793 70 77
ul. Krupnicza 4, Opole
Tel. 77 409 00 42

www.zdrowe-stopy.com

Wizytówka_przód